8 punkti, mille põhjal valida parim suitsuandur

8 punkti mille põhjal valida suitsuandur, suitsuandur pyrexx

Möödunud aastal registreeriti Eestis 5236 tulekahju, millest 736 toimusid eluhoonetes. Asetame numbrid konteksti – see tähendab, et iga päev hävines keskmiselt kahe leibkonna elamine. Kas teadsid, et kui sinu kodus puhkeks tulekahju, on sul keskmiselt 2 minutit ohutuks evakueerimiseks? Hästi valitud ja töökorras suitsuandur võib päästa Sinu ja su lähedaste elud ning vara. Seepärast ei tasu vaikiva valvuri valikul järeleandmisi teha. Mida tuleks järgida et leida parim suitsuandur?

 

1. LIHTNE PAIGALDUS

Suitsuanduri ostmisel tuleks kindlasti uurida, milline on seadme kinnitusvahend. Vanema disainiga andurid on mõeldud kruviga kinnitamiseks. Selliste mudelitega kaasneb parajalt peavalu – vajad akutrelli ja tüübleid või mõnda töömeest, kes sinu eest töö ära teeks. Ühe anduri kohta on see ebaproportsionaalselt palju peavalu, mistõttu võiks jälgida, et valitav seade oleks tööriistavaba suitsuandur, mida saad paigaldada kahepoolse teibi ja magnetiga.

Magnetiga suitsuanduri paigaldamine

2. PATAREI VASTUPIDAVUS

Enamik levinud suitsuandureid töötab 9 voldistel patareidel, mida tuleb vahetada vähemalt iga kahe aasta järel.  Mugavam on valida suitsuandur, mille patarei on tavapärasest oluliselt pikema elueaga. Patarei vahetamine ei tundu küll suur töö, kuid kas teadsid, et üheks enamlevinud põhjuseks, miks suitsuandurid ei tööta, ongi patarei “ajutine” eemaldamine. Reaalsuses jäetakse andur nädalaks või kauemaks uut toiteallikat ootama. Õnnetus aga ei hüüa tulles, selline anduri “puhkuseperiood” võib kurjalt kätte maksta. Seepärast võiks valida suitsuanduri, mille patarei kestab tavapärasest oluliselt kauem. Saadaval on nii 5, 10, kui ka 12 aastat kestava patareiga andureid. Pikaajaline patarei lubab südamerahuga magada.

 

3. SUITSUANDURI AJUTISE VAIGISTAMISE VÕIMALUS 

Suitsuanduri alarmi aktiveerumine, näiteks suure kokkamise tagajärjel, on üsna tavapärane nähtus. Ka patarei tühjenedes võivad andurid üsna tüütult piiksuma hakata. Ajutise vaigistusnupu puudumisel on sellistel puhkudel kiireks lahenduseks patarei eemaldamine. Selles olukorras on suur tõenäosus, et andur jääb pikemaks ajaks toiteta seisma. Säärast situatsiooni aitab vältida vaigistava nupuga seadme soetamine. Eriti kasutajasõbralikud on suitsuandurid, mille vaigistamise nupuks on terve korpus. Selline disain muudab alarmi välja lülitamise väga lihtsaks ja kiireks.

 

4. TEMPERATUURIMUUTUSE TAJUMINE 

Suitsuandureid on erinevaid tüüpe – optilised, ioonandurid, temperatuuriandurid ja leegiandurid. Anduri valimisel võiks jälgida, et anduri alarm hakkaks tööle ka suurte temperatuurikõikumiste korral. Ainuüksi temperatuuri järgi keskkonda hindavad andurid ei ole kõige usaldusväärsemad, kuid kombineeritud funktsioonaalsus annab suurema kindlustunde.

 

5. SUITSUANDURITE OMAVAHELINE KOMMUNIKATSIOON

Oletame, et elad suuremas majas ja paigaldad andurid garaaži ning elutuppa. Kui öösel tekib teisel pool maja asuvas garaažis tulekahju, kas kuuled suitsuanduri helisignaali oma magamistuppa? Ka läbi sügava une? Võimalik, et mitte. Seepärast võiks mõelda omavahel suhtlevate seadmete peale. See tähendab, et kui maja ühes servas puhkeb tulekahju, teavitab andur Wifi kaudu ka elamispinna teises pooles asuvat seadet ning seeläbi kuuldub häire üle terve maja. Selliseid juhtmevabasid suitsuandureid saab paigutada üksteisest 400m raadiusesse. Suureks plussiks on ka nende seadmete tööiga (10+2 aastat).

 

6. PARIM SUITSUANDUR SOBIB KA KÖÖKI

Kööki paigaldatud suitsuandurid võivad kiiresti muutuda kogu pere õudusunenäoks. Samas on avatud köök/elutuba koht, kus ei tohiks suitsuanduri paigaldamisel mitte mingil juhul järeleandmisi teha, sest paljud tulekahjud saavad alguse just pliidile jäetud toidust. Seepärast pea andurit valides silmas, et selle tööd ei häiriks köögi eripäradest tingitud mikrokliima muutumine. Kööki sobivad eelkõige fotoelektrilised suitsuandurid.

 

7. HOOLDAMISE LIHTSUS

Nii tihti, kui puhastad oma kodu, võiksid puhastada ka suitsuandurit. Tolm ja muu mustus võivad blokeerida anduris peituvaid sensoreid, mis võib omakorda põhjustada valehäireid. Kõige mugavam on hooldada andureid, mille kaaned on eemaldatavad või kinnitatud hingedega.

 

8. PARIM SUITSUANDUR ON KA ILUS ANDUR, 

miks andureid ei paigaldata õigetesse kohtadesse, on nende disain. “Kole valge karp” on saanud selle elupäästva seadme üsna tavapäraseks kirjelduseks. Õnneks on ka sellele murele lahendus – kui Sa veel ei teadnud, siis suitsuandurid on saadaval erinevate värvikombinatsioonidega ning kui sellest veel väheks jääb, saab neid vastavalt oma eelistustele ka värvida. Muuda kodu turvaliseks, stiilselt. 

Leia sobiv suitsuandur meie e-poest

Ostukorv