Disaintulekustuti sinu kodus

Firephant disaintulekustuti

Tulekustuti on esmane tulekustutusvahend, mis võiks (kuid tegelikult lausa peaks*) olemas olema igas majapidamises. Eestis on tulekustuti olemasolu kohustuslik vaid garaažis ja eluruumides peab kustuti olema juhul, kui kindlustusandja seda nõuab. Paraku leiab aga üle 80% tulesurmadest aset just eluruumides, mistõttu on eriti tähtis, et igas kodus oleks peale suitsuanduri ka esmased tulekustutusvahendid. Tuleohutuse seisukohast on koju tulekustuti hankimine hädajuhtumiks lausa vajalik, näiteks kööki või köögi lähedusse. Kui tavapäraselt on tulekustuti oma välimuselt kodusseinal silmatorkavalt punane, suur ning kohmakas, siis disaintulekustuti Firephant on justkui kodu sisustuselement.

Disaintulekustuti

Tulekustuti puhul ei ole väljanägemine kõigeolulisem, ent eluruumides mängib välimus siiski suurt rolli. Tihtipeale ollakse teadlik vajalikkusest, kuid silma torkava välimuse tõttu peidetakse oluline seade kapinurka või keldrisse, kuse see silma ei riivaks. Ei tohi unustada, et tulekustuti põhiülesanne on kiirelt tule levikule piir panna ja seetõttu on äärmiselt oluline, et kustutusvahend oleks kiirelt haaratav. Sekundid, mis kuluvad kustutusvahendi kasutusele võtmisele võivad olla kõige olulisemad hetked tulega võitlemisel. Stiilne ja kaasaegne disaintulekustuti Firephant sobib aga nii elu- kui magamistoa, köögi või majapidamisruumi seinale, et seda hädaolukorras kiirelt kasutada. Punane või valge – täpselt nii nagu sinu kodusesse interjööri kõige paremini sobib!

Jätame aga hetkeks tahaplaanile Firephanti erakordse välimuse ja keskendume sisule, sest tulekustuti on sind kaitsmas.

Disaintulekustuti Firephant valge 1kg
Disaintulekustuti Firephant valge, 1kg

Miks pulberkustuti?

Firephant on pulberkustuti. Pulbritolm takistab efektiivselt põlemisreaktsiooni, mille tõttu on see väga hea valik suure leegi kiireks kustutamiseks. Sobib kasutamiseks A, B, C klassi tulekahjude korral.

A- Tahked ained nagu näiteks puit, paber ja tekstiil,
B- Põlevad vedelikud ehkõli, bensiin, plastid jms ning
C- gaasid, maagaas, propaan jms.

Seega võib öelda, et tulekustuti sobib pea kõigi põlevmaterjalide kustutamiseks sinu kodus. Pulberkustuti ei põhjusta ka suuri kahjustusi pindadele ning tulekoldele suunatud pulbritolm on võimalik hiljem lihtsalt tolmuimejaga koristada. 1 kilogramm pulbrit, mis väljub kustutist 8 sekundiga, on piisav kogus, et kustutada väiksemad tulekolded. Firephant seadmete puhul on võimalik valida nii 1 kui ka 2 kilogrammiseid kustuteid.

Haara, suuna, kustuta!

Tulekustutit peab olema kerge kasutada. Pingelises olukorras, kus on vaja kiirelt tegutseda, on keeruline tulekustuti viimane asi millega sa tahad tegeleda. Firephant tulekustuti kasutamine on kiire ja mugav. Selle kustuti puhul pead vaid tõmbama välja splindi, suunama ava tulekoldele ja vajutama päästikut. Firephant on kerge ja mugavalt käeshoitav, olenemata sellest, kas oled parema- või vasakukäeline.

Tulekustuti paigaldamisel tuleb silmas pidada,et see oleks paigaldatud vertikaalselt kinnitiga seinale, nii et selle põhioleks vähemalt 1,5m kõrgusel põrandapinnast. Korterites on heaks tulekustuti asukohaks näiteks koridor või esik, kust on mugav ja kiire pääseda kõikidesse ruumidesse. Eramajade puhul on oluline mõelda, millised on kõige potentsiaalsemad õnnetusjuhtumi asukohad ja sellest lähtuvalt leida kustutile sobiv asukoht: ennekõike ruumid, kus on palju elektriseadmeid või tulekolle (kamin, pliit, ahi). Samas on aga oluline jälgida, et kustuti ei oleks paigutatud lähemale kui 1m kütteseadmest.

Lisaks õigele paigaldusele ja kasutamisele on oluline aeg-ajalt ka oma tulekustutit kontrollida ja hooldada, nii saad olla alati veendunud, et hädaolukorras täidab tulekustuti sinu ootusi. Kui tihti ja kuidas hooldada, räägime pikemalt selles blogipostituses.

Firephant disain tulekustuti punane ja valge
Firephant disaintulekustuti sobib ka hoolivaks kingituseks kuuse alla.

Firephant tulekustuti punane 1kg

Kaitse oma kodu, kaitse oma lähedasi!

Varem ei ole tulekustutite disainile olulist tähelepanu pööratud. Visuaalselt moderne ning kaunis kodu on kahtlemata meeldiv ja pilkupüüdev, kuid kõigest tähtsaim on siiski kodu ja pere turvalisus. Disaintulekustuti saad hõlpsalt sobitada oma eluruumidesse või leida kustutile koht, kus see igapäevaselt oma välimusega sind ei häiri. Kustuti sobib ideaalselt sinu koju olles kergesti leitav ja kiiresti kasutatav, kui selleks vajadus peaks tekkima.

Õnnetus ei hüüa tulles! Kahjuks ei ole keegi kaitstud ootamatuste eest ning õnnetusi juhtub. Hädaolukordades on raske säilitada külma närvi ja tihtipeale ei osata paanilistel hetkedel öelda isegi enda aadressi, mis kinnitab lihtsasti kasutatava Firephant tulekustuti vajalikkust.

Ole sammuke eespool ja valmistunud, et kahjustused oleks minimaalsed. Kaitse oma pere ning ennast, otsi meie lehelt üles disaintulekustutid ning vali välja enda jaoks sobivaim värv ja suurus. Nii lihtne ongi!

PS! Mis sobiks paremini ühele peremehele või perenaisele, isale või vanaisale, naabrimehele või sõbrale kingiks kuuse alla, kui üks kuldaväärt tulekustuti!

Ostukorv